Opublikowano:

Muzyczne laboratorium przeszłości

W ostatnich dniach uczniowie klasy 7c wzięli udział w zabawie ‘Muzyczne laboratorium przeszłości’. Zadaniem uczniów było zapytanie rodziców i dziadków o ich ulubione anglojęzyczne piosenki i wykonawców z lat młodości. Następnie, podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie wykonywali piosenki z ulubionego repertuaru swoich rodziców i dziadków. W przypadku niektórych piosenek uczniowie wykonali też zadanie polegające na uzupełnieniu tekstów piosenek ze słuchu. W trakcie zajęć mieliśmy dużo śmiechu i zabawy. Ulubiony repertuar rodziców i dziadków przypadł także do gustu dzieci.

W klasie 7c dominował rock ‘n’ roll (także cięższe brzmienia) z lat 70. i 80., ale nie zabrakło też muzyki disco.

Do naszej zabawy karaoke wykorzystaliśmy sprzęt audio zakupiony w ramach programu ‘Laboratoria Przyszłości’ – głośniki wbudowane w sufity, a także wzmacniacze wielokanałowe. Sprzęt ten wykorzystujemy codziennie w trakcie zajęć z języków obcych.