Opublikowano:

Laboratoria przyszłości – charakterystyka programu

Informacje o programie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Źródło finansowania:
Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.
Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu:
W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Zakupiony sprzęt:

– okulary vr,  termomixy, blendery, piekarniki,  meble kuchenne, aparat fotograficzny, drukarka 3d z laptopem, mikrokontrolery, lutownice, mikroporty, sprzęt nagłaśniający,  panele akustyczne, mikrofony, statyw  pod mikrofon,  gimbal, ploter cyfrowy.

W szkole powstały następujące pracownie:

– pracownia kulinarna, studio nagrań, pracownie językowe.

Laboratoria przyszłości w naszej szkole – aktualności