Organizacja szkoły

Szkoła podstawowa Nr 56 prowadzi następujące klasy:

Klasy ogólne
Klasy z innowacją pedagogiczną z języka angielskiego
Klasy z innowacją pedagogiczną z języka niemieckiego
Klasa o profilu sportowym (pływackim i koszykarskim)

Do dyspozycji naszych uczniów pozostają:

21 nowoczesnych klas lekcyjnych

Sale wyposażone w projektory i komputery pozwalają na zróżnicowanie metod dydaktycznych.

2 sale komputerowe

W peni wyposażone sale komputerowe umożliwiają naukę umiejętności praktycznych.

Sala gimnastyczna, boisko i plac zabaw

Dzięki doskonałemu zapleczu sportowemu, dzieci mają dużo ruchu i przestrzeni do rekreacji.

Pływalnia szkolna

Wyremontowany basen zapewnia zajęcia pływackie oraz zaplecze dla klasy pływackiej.

2 sale oddziałów przedszkolnych

Specjalnie przystosowane sale oddziałów przedszkolnych spełniają wymagania najmłodszych dzieci.

Osobna szatnia dla najmłodszych

W trosce o najmłodszych uczniów naszej szkoły stworzyliśmy osobną szatnię dedykowaną oddziałom przedszkolnym i pierwszym klasom.

Sklepik szkolny

Posiada w swojej ofercie zarówno napoje, drobne przekąski, jak i materiały szkolne.

Szafki uczniowskie

Dzięki szafkom udostępnianym uczniom, mogą oni bezpiecznie przechowywać w nich swoje rzeczy.

Stołówka szkolna

Pyszne domowe obiady są przyrządzane na miejscu i zapewniają naszym uczniom smaczne i zbilansowane posiłki.

Biblioteka szkolna

Zlokalizowana w budynku szkoły biblioteka umożliwia wwszystkim uczniom dostęp do lektur, literatury oraz czasopism.

4 sale świetlicowe

Jasne i przestronne sale zapewniają wygodę dzieciom, które przebywają w szkole poza godzinami zajęć dydaktycznych.

Baza lokalowa

Budynek szkoły podzielony jest na trzy części:

Budynek A

• Parter: szatnia, stołówka szkolna, świetlica
  • I piętro: gabinet dyrektora i wicedyrektora, pokój nauczycielski kl. I-III, sekretariat, administracja, sale świetlicowe, biblioteka, gabinet psychologa,
  • II piętro: sale lekcyjne klas I-III
  • III piętro: księgowość, sala komputerowa, sale lekcyjne klas I-III.

Budynek B

• Parter: szatnia, stołówka szkolna, sala świetlicowa,
  • II piętro: sale lekcyjne klas IV-VIII, sala komputerowa, gabinet pedagoga,
  • III piętro: sale lekcyjne klas IV-VIII.

Budynek C

• Cały budynek: sala gimnastyczna, pływalnia, gabinet pielęgniarki, sala taneczna