Spotkanie w Klubie Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „ Grota”


Dnia 13 września 2018r. młodzież z SP 56 z klas 8a i 8b udała się  do ZCDN na spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „ Grota”. Uczniowie obejrzeli filmy historyczne, pt. Wieluń-31 sierpnia 1939r. oraz obraz Warszawy we wrześniu 1939r. sfilmowany przez amerykańskiego dziennikarza Julien`a  Bryan`a. Ponadto młodzież wysłuchała wykładu p. M.Ruczyńskiej z oddziału IPN w Szczecinie na temat „ Wojny obronnej 1939r.”. Na koniec uczniowie mogli poznać historię oraz porozmawiać z Żołnierzami Armii Krajowej  ze Światowego Związku Żołnierzy AK okręgu Szczecin: p. S. Kociełowicz, ps.”Iskierka”, p. J. Ostrowską-Kin, ps. „ Janeczka”, p. B.Z. Pawłowskim, ps. „ Lanca” oraz  p. R.Staszkiewiczem, ps. „ Łoś”. Młodzież otrzymała także  na pamiątkę  znak  „ Polski Walczącej”.

Niewątpliwie ta żywa lekcja historii i spotkanie z Żołnierzami AK wzbogaciło wiedzę  uczniów na temat losów Polaków w czasie II wojny światowej, a słowa pani Janeczki  „ uczcie się i kochajcie Ojczyznę” na długo pozostaną   w naszych sercach  i pamięci.

Dziękujemy p. A. Zarzyckiej  z IPN  oddział Szczecin za zaproszenie naszej szkoły na to spotkanie.

Daria Jobska oraz uczniowie klasy 8a i 8b.

 20180913_114909

Zapraszamy do galerii