Żeglarze z wizytą w Straży Pożarnej


W dniu 20 października 2017 roku, dzieci z grupy Żeglarze udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Firlika w Szczecinie. W trakcie wizyty przedszkolaki miały okazję poznać tajniki zawodu strażaka. Zaznajomiły się z wieloma ciekawostkami. Uzmysłowiły sobie, że nie jest to tylko praca, ale przede wszystkim powołanie, służba pełniona dla drugiego człowieka. Największe zainteresowanie wzbudził sprzęt strażacki. Dzieci miały możliwość z bliska oglądać wozy strażackie, ich wyposażenie. Wykazały ogromne zaciekawienie spotkaniem. Po wizycie przyznały, że ten zawód choć jest bardzo niebezpieczny, wymaga wielu umiejętności oraz odwagi, bardzo im się podoba. Niektóre z nich z chęcią deklarowały wybór tego zawodu w przyszłości.

DSC_0095
Zapraszamy do galerii