Opublikowano 11 stycznia 2020>

XVI Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki

zobacz galerię

Dnia 5 grudnia 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w XVI Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Śródmieście Północ

Celem turnieju jest upowszechnianie sportu i  pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym. Siatkówka jako sport ogólnorozwojowy, a przez to uniwersalny, nadaje się do tego znakomicie.

Zainteresowanie turniejem jak zawsze było duże. Rywalizację toczyliśmy z zespołami ze szkół podstawowych numer: 46, 54 i 69 osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Reprezentacje naszej szkoły zajęły I miejsca. Sukcesem indywidualnym mogą się poszczycić Nikola Miernik oraz Michał Czerwiński otrzymując tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Na zwycięstwo zapracowała drużyna dziewcząt w składzie: Maja Kiełczewska 8a, Agnieszka Jabłońska 8a, Emilia Płaszewska 8a, Nikola Miernik 8c, Emilia Markowicz 8c, Blanka Bogdan 8c, oraz chłopców w składzie: Filip Grzelczyk 8a, Filip Lis 8a, Kacper Smuniewski 8a, Jakub Kuśmirek 8c, Bartosz Trzciński 8c, Michał Czerwiński 8c. Gratulujemy  wszystkim uczestnikom!.

Spotkanie zakończyło się  ceremonią wręczenia nagród, pucharów, medali, dyplomów i piłek siatkarskich. Organizatorom, Sędziom i Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Beata Jasinska, Jakub Krystosiak