Opublikowano 11 stycznia 2020>

Wizyta klasy 7b w Goethe Institut

10 grudnia 2019 klasa 7b wraz z opiekunami Grażyną Kacprzak i Grzegorzem Jankowiakiem uczestniczyła w zajęciach w Centrum Egzaminacyjnym Goethe Institut w Szczecinie. Dyrektor Centrum Egzaminacyjnego Izabela Zalewska – Baran podczas godzinnego spotkania najpierw opowiedziała o historii i zadaniach Goethe Institut. Jest to instytucja, która działa na całym świecie i zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego oraz rozkrzewianiem kultury niemieckiej. W szczecińskim Goethe Institut można uczyć się języka naszych sąsiadów na wielu kursach organizownych dla dzieci i dla dorosłych. Tutaj zdobywać można również wszystkie certyfikaty od A1 do C2. Następnie nasi uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym języka niemieckiego oraz kultury krajów niemieckojęzycznych. Pierwsze miejsce zajęła grupa, którą tworzyli: Julia Sosnowska, Paulina Kosińska Lampka i Kamil Konwiński. Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątki.