Opublikowano 3 listopada 2023>

Słodki Czwartek

W miniony piątek tj. 27 października zakończyliśmy Tydzień Misyjny. Z tej okazji podobnie jak w wielu placówkach oświatowych Szczecina, w naszej szkole odbyły się specjalne animacje misyjne oraz kiermasz charytatywny w ramach naszego „SŁODKIEGO CZWARTKU”, na którym zebraliśmy kwotę: 1450 zł J Wszystko dzięki Waszemu poświęceniu oraz zaangażowaniu w upieczenie ciast i aktywny udział w kiermaszu całej naszej społeczności szkolnej.

Zebrane pieniądze przekazaliśmy z uczniami na piątkowym spotkaniu bezpośrednio specjalnemu gościowi – misjonarzowi z Mombasy w Kenii – ks. Mwarabu Hiribae Joseph na potrzeby działalności misji i edukacji naszych podopiecznych z Kenii. Misjonarz propaguje, akcję; „Pomoc dzieciom przez dzieci” w adopcji dziecka, ucznia na odległość. Gościł w wielu placówkach oświatowych naszego województwa. Jego wizyta uświadomiła naszym uczniom, że także one mogą pomóc swoim rówieśnikom w dalekiej Afryce.

Misjonarz powiedział: – „Wasze szkoły mieszczą się w pięknych budynkach, macie wspaniałych nauczycieli, którzy się wami opiekują. Każdy z was może realizować swoje pasje i stać się w przyszłości tym, kim zechce. Sytuacja dzieci w Arfyce jest zupełnie inna. – W moim kraju dzieci często idą boso wiele kilometrów w słońcu, by dotrzeć do szkoły i móc się uczyć. Są tacy, którzy wędrują głodni. Możemy sprawić, aby dzieci w Afryce miały choć namiastkę takich możliwości jak wy”.

Prosił o przekazanie wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom ogromnej wdzięczności za okazane wsparcie misji.

My również dołączamy się do podziękowań wszystkim, którzy nas wsparli w tym przedsięwzięciu.

Zespół Katechetyczny i Wolontariatu SP56