Opublikowano 2 listopada 2023>

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

Dzień 27 października 2023 roku, ostatni w  świętowaniu    Tygodnia Patrona SP 56, szczególnie zapamiętają uczniowie klas czwartych. Tego dnia właśnie odbyło się uroczyste pasowanie czwartoklasistów zwieńczone wręczeniem uczniom marynarskich krawatów, nieodzownego elementu szkolnego stroju galowego uczniów klas 4-8. Przedtem jednak wszystkie klasy czwarte pomyślnie i bezbłędnie wykonały  wszystkie wyznaczone im przez starszych kolegów zadania. Uroczyste ślubowanie-powtórzenie roty przyrzeczenia symbolicznie włączyło czwartoklasistów do starszej społeczności szkolnej.   Sala gimnastyczna, w której trwała uroczystość, niemal drżała od donośnego śpiewu pieśni szkoły oraz szant. Silnym wsparciem dla śpiewających czwartoklasistów był szkolny zespół wokalny ,,NołNejm”. Od tej pory czwartoklasiści będą dumnie i godnie prezentować się w nowym, galowym wizerunku, a przed wszystkim- pamiętać o złożonym przyrzeczeniu:,,(…) uczyć się pilnie podczas naszego wspólnego rejsu, pomagać sobie wzajemnie na pokładzie szkoły, szanować wszystkich żeglarzy- uczniów, słuchać kapitanów- wychowawców i wszystkich nauczycieli”. Ahoj, przygodo!