Opublikowano 25 listopada 2018>

Dla Niepodległej w SP 56

W setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości zrealizowaliśmy w naszej szkole wiele różnorodnych  zadań. Wśród nich akcentowaliśmy również działania polonistyczne.

dlaniepodleglej

Uczniowie klas IV-VIII przez cały miesiąc, poprzedzający te ważną datę, wykonywali krzyżówki, przygotowywali rebusy oraz redagowali teksty ortograficzne z lukami. We wszystkich tych pracach przewijał się wątek patriotyczny oraz biało-czerwona oprawa plastyczna. Piękna wystawa prac, wykonanych przez uczniów, wyeksponowana była od pierwszych dni listopada na pierwszym piętrze w budynku B. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem, bo miała charakter interaktywny – uczniowie rozwiązywali krzyżówki, odgadywali rebusy, uzupełniali luki ortograficzne.

Odbył się także Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Polsko, ojczyzno moja”. Uroczysta apostrofa w tytule konkursu inspirowana zwrotem z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza nie była przypadkowa. Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wybrane przez siebie fragmenty właśnie z tego wyjątkowego dzieła literackiego.

Recytacje odbyły się dnia 14.11.br. Miały oprawę patriotyczną, a uczniowie występowali w pięknie dobranych strojach, z rekwizytami, niektórzy nawet z dodatkiem ilustracji muzycznej. Dostarczyli nam wielu prawdziwych wzruszeń.

Oto wyniki:

miejsce I                   Maja Malinowska i Marcelina Staniewicz                                    klasa 4e

miejsce II                 Zuzanna Grabowska                                                                       klasa 6a

miejsce III               Stanisław Boniecki                                                                           klasa 4e

wyróżnienia:

Zuzanna Ciesiołkiewicz                                           klasa 4b

Eleonora Spiżewska                                                  klasa 4b

Klara Tarnowska                                                      klasa 5b

Nikola Miernik                                                         klasa 7c

Zwycięzcy konkursu wystąpią w koncercie finałowym

podczas wieczoru patriotycznego.

Organizatorki, polonistki: