Opublikowano 30 listopada 2023>

Dzień Białej Laski

15 października br. na świecie był obchodzony „DZIEŃ BIAŁEJ LASKI”.

3 grudnia obchodzimy „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”.

W związku z tym w miniony czwartek tj.: 23.11.2023 r. z myślą, o poszerzaniu kompetencji społecznych uczniów – zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości: znanego już części naszych uczniów niewidomego dziennikarza Pana Adama Jamróza oraz Panią Karolinę, która jest tyflo-informatykiem i ich terapeutki z Polskiego Związku Niewidomych

w Szczecinie. Gościem specjalnym i to na „czterech łapach” – była cudowna „labradorka” – pies przewodnik. Pomimo szkolnego hałasu, niewzruszenie trwała przy swojej Pani – Karolinie. Dowiedzieliśmy się, jaką rolę pełni i jak należy traktować w przestrzeni publicznej psa przewodnika, który jest w pracy. Dzięki naszym GOŚCIOM mogliśmy zapoznać się z codziennymi przeszkodami, które pokonują osoby niewidome oraz różnym formą pomocy i naszego wsparcia osób niewidzących w społeczeństwie.

Większość z nas czuje niedosyt z tego spotkania, dlatego umówieni jesteśmy na indywidualne lekcje wychowawcze w klasach, gdzie będzie więcej czasu na zadanie pytań i bliższe poznanie.