Opublikowano 24 maja 2024>

Niepełnosprawni niewidzialni są wśród nas

Laboratoria przyszłości pomogły nam zrelacjonować fotograficznie kolejne szkolne wydarzenie.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego: „Niepełnosprawni niewidzialni są wśród nas” w tygodniu z niepełnosprawnością na przełomie marca i kwietnia, została zorganizowana w szkole wystawa edukacyjna, o różnych rodzajach niepełnosprawności. Zawierała 51 kart sytuacyjnych  z różną niepełnosprawnością, miała na celu wyposażenie naszych uczniów  w odpowiednie kompetencje społeczne.

Była to ciekawa lekcja wychowawcza i społeczna. Wychowawcy otrzymali również scenariusze lekcji, dotyczących niepełnosprawności  i sposobu, jak mamy wobec takich osób w przestrzeni społecznej się zachować oraz okazać im wsparcie. Wychowawcy otrzymali również karty ewaluacyjne w celu utrwalenia zdobytej wiedzy, które mieli możliwość wykorzystać w klasach IV-VIII.

Zespół Katechetyczny i Wolontariatu.