Opublikowano 7 czerwca 2021>

ZAWODY PŁYWACKIE KLAS I Z OKAZJI „DNIA DZIECKA”

W dniu 02.06 na basenie Floating Arena nasze pierwszaki z kl.1a wzięły udział w zawodach pływackich. Wraz z innymi uczniami klas pływackich z SP 10, SP 51 i CMS dały popis swojego przygotowania po prawie roku nauki. Młodzi pływacy mieli za zadanie wykazać się umiejętnością przepłynięcia:

• 25m „strzałką”,
• 25m „dokładanką do kraula”
• 25m „przekładanką do grzbietu.

Te elementy stanowiły formę pokazu. Następnie mali pływacy „ścigali się” na dystansie 25m nogami do kraula z deską lub 25m stylem grzbietowym. Zdobyte miejsce nie grało roli – liczył się udział i sprawnie przepłynięty dystans. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone czepkami, dyplomami oraz słodyczami. Pływackim postępom naszych młodych pływaków dopingowała licznie zgromadzona publiczność.
Nad sprawnością i przygotowaniem czuwali trenerzy p.Ola i p.Kuba oraz wychowawczyni kl.1a p. Agnieszka.