Opublikowano 26 marca 2017>

Tydzień zdrowia

W dniach 13-17.03.2017r. dzieci obchodziły Tydzień Zdrowia. W poniedziałek i we wtorek szkoła zamieniła się w Akademię Zdrowego Uśmiechu. Wykwalifikowana asystentka stomatologiczna przeprowadziła warsztaty z profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzieci zapoznały się z przyrządami znanymi z gabinetu dentystycznego. Nauczyły się, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby. Środa minęła pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzieci uczestniczyły w różnych formach aktywności fizycznej, dzięki którym można utrzymać wysportowaną sylwetką, zdrowy organizm. W czwartek uczniów odwiedziła pielęgniarka szkolna, która przeprowadziła rozmowę dotyczącą higieny osobistej, profilaktyki różnych chorób oraz zasad zdrowego odżywiania. Piątek upłynął pod znakiem zdrowej żywności. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia. W ramach zajęć praktycznych samodzielnie skomponowały kolorowe i zdrowe kanapki.
Tydzień zdrowia to świetna okazja, by za pomocą zabawy zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w atrakcyjny sposób, że zdrowe odżywianie, sport i dbałość o higienę są istotne dla ich rozwoju.