Opublikowano 2 kwietnia 2017>

Szkolny Konkurs Recytatorski „W kalejdoskopie słów”

Dnia 20.03.2017r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „W kalejdoskopie słów”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI.

Młodzi recytatorzy przygotowali bardzo piękne, ciekawe i ambitne teksty do interpretacji. Oprócz szczególnie lubianych i często wybieranych na konkursy utworów J. Tuwima i J. Brzechwy mogliśmy wysłuchać również teksty A. Asnyka, J. Ratajczaka oraz J. Papuzińskiej. Piątoklasiści położyli nacisk na bajki I. Krasickiego, wybierając te z wyrazistym z morałem. Swoje prezentacje uczniowie doskonale uzupełnili odpowiednio dobranym kostiumem, rekwizytem, a nawet elementami dramy.

Poziom recytacji był bardzo dobry. Wszyscy uczniowie bardzo starali się wystąpić nie tylko pięknie, ale i oryginalnie. W swoje występy wkładali całe serce.

Oto wyniki konkursu:

MIEJSCE I Paulina Kosińska Lampka kl. 4b
Karolina Kolbowicz kl. 4c
Adam Glinkowski kl.5b

MIEJSCE II Kornelia Reinke kl. 4a
Parycja Mazurek kl.6c

MIESCE III Zuzana Józiak kl.4c
Amelia Gaweł kl.6b
Jan Uriasz kl.6c

WYRÓZNIENIE: Anna Szatanek kl.5d
Aleksandra Ługowska kl.5d
Helena Łukomska kl.5b

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców bardzo ucieszyły zwycięzców i na pewno zachęciły do udziału w kolejnej edycji konkursu. A ponieważ były to pięknie wydane albumy z poezją polskich twórców, spodziewamy się za rok prawdziwej uczty recytatorskiej.

OPIEKUNOWIE KONKURSU:
Dorota Motyl i Marianna Marszał