Opublikowano 9 października 2020>

Rakietowe dzieciaki

zobacz galerię

„Rakietowe dzieciaki” to inicjatywa, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zachęcenie dzieci do gry w tenisa ziemnego.

 

W ramach projektu, który realizował Szczeciński Klub Tenisowy wszystkie klasy drugie i trzecie Szkoły Podstawowej nr 56 w Szczecinie miały możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach tenisowych, prowadzonych przez licencjonowanych trenerów tj.: Jana Ślusarczyka, Konstantyna Sobolewa oraz Kacpra Lalka.

Zawodnicy młodego pokolenia Krzysztof Wetoszka (Mistrz Polski 2019, Wicemistrz Polski 2020) oraz Grzegorz Rudnicki (Srebrny Drużynowy Medalista Mistrzostw Polski 2019) jako instruktorzy tenisa, również profesjonalnie i z pasją prowadzili zajęcia dla najmłodszych, dla których niewątpliwie są przykładem do naśladowania.

 

Zajęcia odbyły się na obiekcie Szczecińskiego Klubu Tenisowego (SKT) przy alei Wojska Polskiego 127, w hali Kia Polmotor Arena.

 

Myślę, że dla ponad 80 uczniów naszej szkoły były to ciekawe i atrakcyjne zajęcia, które dały im wiele radości i zabawy. Uczniowie mogli choć przez chwilę doświadczyć czym jest tenis i przekonać się, że to świetna rozrywka. Dziękuję za współpracę i koordynację projektu Andrzejowi Czyżowi, trenerowi SKT.

 

Ulotka promująca Szczeciński Klub Tenisowy, którą otrzymali nasi uczestnicy kryje bardzo miłą niespodziankę – widnieje na niej uczennica naszej szkoły, która od dwóch lat trenuje tenis ziemny właśnie w tym klubie – gratuluję tego zaszczytu Hani Pracz z klasy 3c.

 

Szczerze zachęcam do uprawiania tego sportu, którego popularność stale wzrasta w naszym kraju. Niewątpliwie na rozkwit tej dziedziny mają wpływ osiągnięcia i sukcesy polskich zawodników i zawodniczek na światowych kortach np. spektakularna wygrana IGI ŚWIĄTEK z Simoną Halep 6:1, 6:2, która pozwoliła 19 latce awansować do ćwierćfinału Rolanda Garrosa.

 

 

Dziękuję wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie

 

Beata Jasinska