Opublikowano 10 marca 2020>

Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego Dla Klas Trzecich

27 lutego 2020 roku odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego Dla Klas Trzecich, na który przybyli reprezentanci z pięciu szczecińskich szkół podstawowych. Uczniowie z ogromnym przejęciem odpowiadali na pytania nie tylko leksykalno-gramatyczne, lecz również wykazali się dużą wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Po półgodzinnych zmaganiach wszyscy udali się na poczęstunek, a po chwili na spacer po szkole w towarzystwie starszych kolegów z klasy 8C. Jury konkursowe wyłoniło pięciu laureatów i przyznało jedenaście wyróżnień. Każdy uczestnik został uhonorowany dyplomem oraz drobnym upominkiem. Po uśmiechniętych buziach wszystkich uczestników można powiedzieć, że konkurs okazał się udanym spotkaniem, a co więcej zachęci uczniów do podejmowania kolejnych wyzwań językowych.

Serdecznie zapraszam szczecińskie szkoły do kolejnej edycji za rok!

Organizator: Anna Sawińska