Opublikowano 7 marca 2024>

Między nami kobietkami

Szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Między nami kobietkami”, który przeznaczony jest dla dziewcząt klas szóstych i stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie.

28 lutego 2024r. odbyło się w naszej szkole takie spotkanie. Prelekcję prowadziła pani Sylwia Imielska. Prowadząca przybliżyła dziewczynkom wiedzę na temat zmian, jakie zachodzą w ich ciele w okresie dojrzewania i co decyduje o rozpoczęciu dojrzewania. Mówiła o pierwszej miesiączce, higienie oraz napięciu i lękach z nią związanych. Dziewczynki wykazały duże zainteresowanie tematem, chętnie zadawały pytania.

SP 56 – koordynator spotkania Monika Półtorak