Opublikowano 28 października 2018>

Liga Biegowa: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W roku szkolnym 2018/2019 reprezentacja SP 56 po raz pierwszy wystąpiła w Lidze Biegowej: Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej.  W sumie szkołę naszą reprezentowało 37 osób. Podczas zawodów można było walczyć o medale indywidualnie jak i zdobywać punkty w rywalizacji drużynowej. Każdy z uczestników mógł wystartować tylko raz w jednej konkurencji biegowej, dziewczynki bieg na dystansach 100m, 300m, 600m, chłopcy bieg 100m, 300m, i 1000m.

W rundzie jesiennej Liga Biegowa-Igrzyska Dzieci medale indywidualnie wywalczyły:

Maria Uriasz z klasy 5a – 1 miejsce,

Natalia Krasowska z klasy 6c – 2 miejsce.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Emilia Płaszewska z klasy 7a – 2 miejsce,

Maja Kiełczewska z klasy 7a – 3 miejsce,

Jakub Kłosowski z klasy 7a – 2 miejsce,

Jakub Budnicki z klasy 7c – 2 miejsce,

Szymon Ziętarski z klasy 8b – 3 miejsce.

Po przerwie zimowej z nowymi siłami i energią wracamy na rundę wiosenną Ligi Biegowej.

Ze sportowym pozdrowieniem opiekunowie reprezentacji lekkiej atletyki Robert Kikun I Dariusz Bilski.