Opublikowano 20 listopada 2019>

Kinder + Sport Festiwal Pływania

Uczniowie klas pływackich wzięli udział w imprezie promującej aktywność fizyczną, a w szczególności dyscyplinie nam najbliższej – pływaniu, która odbyła się na szczecińskiej Floating Arenie.

Młodzi adepci pływania z klas 1a,2a i 3a wraz z trenerami Małgorzatą Kuszyk, Jakubem Krystosiakiem oraz Adrianem Szczepańskim, mogli szkolić technikę pływania się pod czujnym okiem naszych mistrzów: Pawła Korzeniewskiego, Marcina Cieślaka i Alicji Tchórz. Oprócz doskonalenia pływania można było spróbować pokonać wodny tor przeszkód – dmuchane przeszkody.

W holu obiektu znajdowała się natomiast strefa upowszechniająca aktywność fizyczną, czyli Alternatywne lekcje WF Fundacji Moniki Pyrek do której wykorzystano najnowszą technologię.

W drugiej części imprezy KINDER+SPORT FESTIWAL PŁYWANIA, zostały rozegrane zawody pływackie w których wystartowało 300 młodych pływaków, a wśród nich nasi zawodnicy z klasy 5a (trener Tomasz Krzywiecki) i 6a(trener Aleksandra Kolbowicz). Dla najlepszych przygotowano okolicznościowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Złote medale wywalczyli:

Maria Uriasz 6a 100m dowolnym

Mateusz Fechner 6a 50m  grzbietowym

Pola Gietka 5a 50m delfinem i 100 m zmiennym

Tomasz Chmiel 5a 50m delfinem

Zofia Kulec 5a 50m klasykiem

Srebne medale wywalczyli:

Maria Uriasz 6a 50m delfinem

Mateusz Fechner 6a 100m zmiennym

Paulina Prądzińska 5a 50m grzbietem

Zofia Kulec 5a 100m zmiennym

Brązowe medale wywalczyli:

Alicja Budka 6a 50m dowolnym

Paulina Prądzińska 100m zmiennym

Wszyscy uczestnicy KINDER +SPORT FESTIWAL PŁYWANIA otrzymali sprzęt sportowy.

20191109_192351