Opublikowano 18 września 2023>

Inauguracja roku szkolnego

Miejska inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 56 im. kpt ż.w. Konstantego Maciejewicza. W uroczystym apelu z wprowadzeniem sztandarów szkół uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice, ale tym razem także władze miasta i przedstawiciele instytucji oświatowych z Panią prezydent miasta Szczecin, panią Lidią Rogaś na czele.

Ten dzień wyjątkowo zapisze się w pamięci pierwszoklasistów wchodzących nie tylko na pokład “Maciejewicza”, ale także rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę. To głównie najmłodsi byli odbiorcami pięknego przedstawienia przygotowanego przez naszych nauczycieli i uczniów. To oni zostali serdecznie powitani przez starsze koleżanki i kolegów deklarujących im swoją wspierającą obecność. To również ważny moment dla pozostałych uczniów naszej szkoły, którzy pną się ku górze, zdobywając kolejne edukacyjne szczeble.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, aby odkrywali swoje pasje, rozwijali talenty i pielęgnowali przyjaźnie.

Ahoj, przygodo! Wypłynęliśmy z wakacyjnych portów, płyniemy po nowe doświadczenia!