Opublikowano 2 grudnia 2019>

II miejsce w konkursie „Co wisi w powietrzu?” dla SP 56!

zobacz galerię

25 listopada reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu konkursów organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie.

Zespół uczniowski w składzie: Grela Wiktoria, Forjasz Kacper, Kołda Oliwia, Sumińska Lena, Bogdan Blanka oraz Markowska Emilia w konkursie pt. „Co wisi w powietrzu?” zajął zaszczytne II miejsce.

Zadaniem konkursowym było przeprowadzenie badań jakości powietrza w najbliższej okolicy szkoły i następnie opracowanie dokładnego sprawozdania z wnioskami oraz zdjęciami. Badania były prowadzone przez okres 21 dni, pod opieką pana Piotra Świtala.

Konkurs został przeprowadzony w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Myśl ekologicznie – oddychaj czystym powietrzem”, które ma za zadanie uwrażliwić młode pokolenie na problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniami powietrza oraz poszerzyć wiedzę z zakresu jakości powietrza. Praca zespołowa była cenną lekcją dla uczestników konkursu.

Cieszymy się, że nasz wysiłek włożony w pracę, został doceniony. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć możliwość wspólnej pracy w podobnych konkursach przyrodniczych.

 20191128_122959
Zapraszamy do galerii