Opublikowano 4 marca 2019>

Grand Prix dla uczniów klas III

Kolejna runda międzyszkolnych zawodów z cyklu Grand Prix dla uczniów klas III odbyła się 28.02.2019 w SP nr 51. Obowiązkowym dystansem zaliczanym do punktacji generalne była konkurencja 50 m. st. klasycznym.

W rywalizacji chłopców całe podium zajęli uczniowie klasy 3a z SP 56.
1m – medal złoty – Stasiu Tykwa
2m – medal srebrny – Mateusz Hajdukiewicz
3m – medal brązowy – Krzysiu Chabowski-Palonka
5m – Karol Piekarski
6m – Michał Mroczek

W rywalizacji dziewcząt na dystansie 50 m st. klasycznym najlepiej zaprezentowała się
Lena Piekarczyk, która zajęła 5 miejsce.

W konkurencjach uzupełniających zwyciężyli:
Na dystansie 50 m st. grzbietowym:
1m – medal złoty Mateusz Hajdukiewicz
3m – medal brązowy Nikodem Wojtkiewicz
3m – medal brązowy Hanna Chołocińska

Na dystansie 50 m st. dowolnym:
1m – medal złoty Piekarski Karol
2m – medal srebrny Krzysztof Chabowski-Palonka
2m – medal srebrny Lena Piekarczyk

Na dystansie 25 m st. motylkowym
1m – medal złoty Michał Mroczek
3m – medal brązowy Daria Krużyńska

Łącznie w tych zawodach nasi młodzi pływacy z klasy 3a zdobyli 11 medali oraz wiele wysokich miejsc. Mamy nadzieję, że tak dobry wynik pokazuje, że warto ciężko pracować na treningach. Gratulujemy uczniom oraz ich rodzicom, dziękujemy im za liczne przybycie i żywiołowy doping .
W punktacji ogólnej po trzech rundach w klasyfikacji ogólnej dziewcząt w pierwszej „10” są cztery dziewczynki z klasy 3a: Olga Furtak – 2m, Lena Piekarczyk – 4m, Daria Krużyńska – 8m oraz Hanna Chołocińska – 10m.
Wśród chłopców w pierwszej „10” jest 5 pływaków z kl. 3a: Mateusz Hajdukiewicz – 1m, Krzysztof Chabowskim –Palonka – 2m, Michał Mroczek – 3m, Stanisaw Tykwa – 6m i Karol Piekarski – 9m.
Zadowoleni trenerzy: Tomasz Krzywiecki i Teresa Kotarska

20190228_133000