Opublikowano 22 marca 2019>

Finał zawodów na ergometrze wioślarskim o Puchar Szczecina

Reprezentacja naszej szkoły w dniu 14 marca brała udział w finale międzyszkolnych zawodów na ergometrze wioślarskim o Puchar Szczecina, który odbył się w Sp 11. W zawodach finałowych współzawodniczyli uczniowie z 15 szkół podstawowych. SP 56 reprezentowało 27 uczniów, którzy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych. Kolejny raz nasi uczniowie spisali się znakomicie, zdobywając 8 medali.

Mistrzami Szczecina na rok szkolny 2018/2019 w swoich kategoriach wiekowych zostali:
Julia Sosnowska- VIb, Maria Taczek- VIIIa, Mikołaj Kozij- VIIIb.
II miejsca zajęli: Karolina Kolbowicz- VIc, Bartosz Michalski- VIIa.
III miejsca zajęli: Aleksandra Zięba- VIb, Kaja Poniatowska-VIIIa, Natan Dąbrowski-VIIc.
W rywalizacji drużynowej w Igrzyskach Dzieci wywalczyliśmy II miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej IV.

Z tak miłym akcentem kończymy rywalizację w sezonie halowym w roku szkolnym 2018/2019.

Robert Kikun, Dariusz Bilski