Opublikowano 19 maja 2017>

Festiwal Piosenki Niemieckiej w Instytucie Filologii Germańskiej

Dnia 11 maja 2017 roku odbył się Festiwal Piosenki Niemieckiej zorganizowany przez Koło Naukowe Germanistów „Zunge” Uniwersytetu Szczecińskiego.  Festiwal miał charakter konkursu, do którego zostali zaproszeni uczniowie ze szkół SP nr 74, SP nr 37 i STO. Nasza szkoła została zaproszona w ramach  patronatu objętego przez Instytut Filologii Germańskiej. Festiwal odbył się w budynku IFG przy ulicy Malczewskiego 22.

Studenci germanistyki oprócz przygotowania całego przedsięwzięcia, zrobili także miłą niespodziankę dla wszystkich zaproszonych gości. Zaśpiewali piękne piosenki w języku niemieckim, a także zagrali akompaniując do przygotowanej muzyki, włączając w to wszystko  publiczność.

Po części konkursowej zostały zaprezentowane dodatkowo przez uczniów szkół uczestniczących w festiwalu  scenki tzw. skecze oraz występy zespołów muzycznych. Z naszej szkoły skecz pt. „Familienstreit” zaprezentowali uczniowie z klasy 6 c: Gabriela Tomaszewska, Jakub Dzikowski, Igor Tomaszewski, Jan Uriasz, Hubert Jankowiak i Zuzanna Koza  oraz wystąpił zespół  muzyczny z klasy 6 b  w składzie:  Julia Piątek, Amelia Gaweł, Aleksandra Nowacka i Aleksander Mroczyński, który zaśpiewał piosenkę – rap pt. „Wunder” Liny Larissy Strahl.

Konkurs miał na celu wyłonienie najlepiej śpiewających uczniów w języku niemieckim
w kategoriach klas 1-3 i 4-6.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie zajęli miejsca na podium.

W kategorii klas 1-3 :

I miejsce –  Klara Tarnowska z klasy i Aleksandra Byczkowska z klasy 3 b
w piosence „Ich bin bereit” z filmu animowanego „Vaiana”

W kategorii klas 4 -6:

I miejsce – Julia Lewandowska z klasy 6 w piosence „Lass jetzt los” z filmu animowanego „Kraina Lodu”

II miejsce – Oliwia Duk z klasy 6 b w piosence „Was würdest du tun?” Liny Larissy Strahl

III miejsce – Aleksandra Nowacka z klasy 6 b w piosence „Auf uns” Andreasa Bourani

Nagrodę publiczności w kategorii klas 4 -6 zdobyła Oliwia Duk.

Jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnych uczniów. Wszystkim  zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.