Opublikowano 23 lutego 2024>

DZIEŃ OTWARTY, czyli „ZWIERZAKI – CUDAKI w bibliotece”

„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.”

(J.K. Rowling, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”)

15 lutego, podczas dnia otwartego, odwiedzający naszą szkołę goście nie mieli wątpliwości i chętnie zaglądali do biblioteki, co ogromnie nas cieszyło. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy się do głośnego czytania z podziałem na role. Prezentowaliśmy utwory znanego i lubianego przez najmłodszych autora – Jana Brzechwy. Gościom bardzo podobała się nasza interpretacja „Kaczki – dziwaczki”, „Kwoki”, „Suma” i „Żaby”, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz  gromkie brawa 🙂 Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały ręcznie wykonane zakładki do książek, na których widnieją cytaty dotyczące biblioteki i książek. Zatem BĄDŹMY NA FALI CZYTANIA Z SP 56!