Opublikowano 25 lutego 2020>

Akcja „Pluszaki na pomoc” w SP 56

Zatka Wolontariuszy SP 56 z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję Miejskiej Policji w Szczecinie pod hasłem „Pluszaki na pomoc”. Zbiórka zabawek trwała od 27 stycznia do 7 lutego. Efekt był imponujący, bo pluszaków zebraliśmy bardzo, bardzo dużo, a wszystkie były miękkie, pachnące, śliczne, w przeróżnych kolorach, ubrankach, od bardzo malutkich, aż po okazałe niedźwiedzie.

Gdy tylko dotarła do nas informacja o takim przedsięwzięciu, wolontaryjne sekcje zadaniowe ruszyły do działania. Powstały plakaty informacyjne, ulotki promujące udział w akcji oraz oznaczone miejsca, gdzie uczniowie mogli przynosić pluszaki. Były to koszyki i pudełka, które wyścielone miękkimi kocykami czekały na pluszowe zabawki.

Nie zawiedliśmy się! Uczniowie naszej szkoły przynieśli mnóstwo pięknych, różnorodnych pluszowych zabawek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim,

którzy włączyli się w akcję.

Zapewniamy, że pluszaki dotarły tylko w dobre ręce!

Zbieraliśmy pluszowe zabawki dla dzieci, które znalazły się w trudnej, kryzysowej sytuacji życiowej. Pod nadzorem policji, przerażone po wypadku, z dala od rodziców i domu, często pozostają w niepewności i szoku, co będzie z nimi dalej. Dzięki pluszakom mogą się przytulić i poczuć ulgę, że nie są same. Pluszowe zabawki dodają otuchy, każdy to wie.

Dziękujemy!

Zatoka Wolontariuszy SP 56