Opublikowano 6 czerwca 2018>

Relacja z finału miejskiego „Czwartków Lekkoatletycznych” w roku szkolnym 2017/2018

Finał miejski Czwartków Lekkoatletycznych w tym roku szkolnym odbył się 29.05.2018 na  stadionie ZCEMiP  ul. Hoża 6. Słoneczna pogoda i temperatura oscylująca blisko 30 stopni nie do końca sprzyjały rywalizacji sportowej. Uczestnicy zawodów każdą wolną chwilę pomiędzy startami unikali promieni słonecznych kryjąc się w zacienionych miejscach. Zawodnicy którzy wywalczyli możliwość udziału w zawodach finałowych musieli wcześniej brać udział w co najmniej pięciu startach.

Naszą szkołę reprezentowało 8 sportowców:

-rocznik 2006:

Wymysłowska Zuzia VId: bieg 300m,

Trusewicz Jan             VIc: bieg 60m, skok w dal,

Gładysław  Mikołaj    VId: bieg 300m, rzut piłeczką palantową,

-rocznik 2005:

Plaszewska Emilia       VIa: bieg 300m, skok w dal,

Pietrewicz Natalia        VIb: bieg 300m,

Sieradzki Igor               VIb: bieg 300m,

Milanowski Jan            VIa: bieg 300m, skok w dal,

Ziętarski Szymon        VIIb: bieg 300m, skok w dal.

Walka o wysokie lokaty była zacięta i czasami o zwycięstwie decydowały centymetry albo ułamki sekund. Reprezentacja SP 56 zaprezentowała się znakomicie i wywalczyła 8 medali.

Nasi medaliści:

Trusewicz Jan: Mistrz Szczecina (złoty medal) w biegu na 60m i zdobywca III miejsca (brązowy medal) w skoku w dal,

Gładysław Mikołaj: Mistrz Szczecina (złoty medal) w biegu na 300m i Vice Mistrz (srebrny medal) w rzucie piłeczką palantową,

Ziętarski Szymon: Mistrz Szczecina (złoty medal) w skoku w dal,

Plaszewska Emilia: Vice Mistrzyni Szczecina (srebrny medal) w biegu na 300m,

Sieradzki Igor: Vice Mistrz Szczecina (srebrny medal) w biegu na 300m,

Pietrewicz Natalia: zdobywczyni III miejsca (brązowy medal) w biegu na 300m.

Ze sportowym pozdrowieniem opiekunowie reprezentacji lekkoatletyki SP 56: Rober Kikun i Dariusz Bilski.