Opublikowano 4 stycznia 2020>

6b na warsztatach „Science Show” w Książnicy Pomorskiej

W dniu 21 listopada 2019 roku byliśmy w Książnicy Pomorskiej i braliśmy udział w warsztatach „Science Show” w ramach projektu „Deutsch Plus”, do którego należy nasza szkoła, aby oglądać najróżniejsze doświadczenia przeprowadzane przez szalonego naukowca pana Joachima Heckera. Warsztaty były prowadzone oczywiście w języku niemieckim.

Wyszliśmy ze szkoły w sielankowym nastroju, nie mogąc się doczekać nowych doznań. Wbiegliśmy wręcz po schodach do budynku. Nikt nie mógł oderwać wzroku, gdy prowadzący przekształcał dźwięk czy melodię. W kreatywny sposób pan Hecker pokazywał nam moc prądu i poinformował o niebezpieczeństwie, jaki ze sobą niesie. Dowiedzieliśmy się również wiele o tworzywach sztucznych. Ekscytacjom nie było końca, kiedy  prowadzący w jednej chwili zbudował armatę, by w drugiej chwili wystrzelić jajko z niespodzianką na drugi koniec sali. Szczęśliwym adresatem okazał się nasz kolega – Jakub Lisiecki.

Ze sztucznym śniegiem w ręku wracaliśmy do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Autor tekstu: Ewa Dąbkowska