Opublikowano 19 stycznia 2016>

Sprawozdanie z realizacji projektu w Szkole Podstawowej nr 56 „KSIĄŻĘTA POMORSCY”

Dnia 18 listopada 2015 roku odbył się międzyszkolny konkurs historyczno-plastyczny „Przygody Eryka Pomorskiego”. Konkurs ten poprzedzony był warsztatami plastycznymi „Średniowieczna biżuteria” prowadzonymi przez Panią Irenę Łęczycką.

Uczniowie przygotowywali prace plastyczne w czasie warsztatów plastycznych w naszej szkole. Pod koniec konkursu do szkoły przybyli jurorzy, którzy ocenili prace.

Konkurs był prowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI.

Jurorami w tym konkursie byli:

• Zbigniew Romańczuk – prorektor Akademii Sztuki,
  • Piotr Mączka – nauczyciel akademicki,
  • Dorota Pundyk – nauczyciel, organizator konkursu.

Laureaci Międzyszkolnego konkursu historyczno-plastycznego „Przygody księcia Eryka Pomorskiego

Klasy I – III

I Maja Kuź SP 56
II Filip Skrobacki SP 56
III Maja Tabjan SP 7
wyróżnienie Agata Terebus SP 56
wyróżnienie Zofia Czerwińska SP 7

Klasy IV – VI

I Laura Szymczak SP 7
II Amelia Gaweł SP 56
III Karolina Andrykowska STO
wyróżnienie Filip Drozd SP 56
wyróżnienie Ewelina Sabalska SP 7

Dnia 19 listopada 2015 roku odbyły się konkursy międzyszkolne:

• turniej wiedzy „Książęta pomorscy”,
  • konkurs na przedstawienie prezentacji multimedialnej „Losy Eryka Pomorskiego”.

Jurorami w tych konkursach byli:

• Maciej Słomiński – Narodowy Instytut Dziedzictwa,
  • Ewa Kimak – Muzeum Narodowe,
  • Ewa Fabrycy – przewodnik po Szczecinie,
  • Ludmiła Kopycińska – przewodnik po Szczecinie,
  • Robert Abelite – przewodnik po Szczecinie,
  • Dorota Pundyk – nauczyciel, organizator.

Laureaci Międzyszkolnego turnieju wiedzy „Książęta pomorscy”

I Jędrzej Kopaczewski SP 56
II Igor Tyrko SP 53
III Paweł Naglacki SP 7
IV Karolina Sammel Szkoła Salezjańska
V Amelia Krzyżanowska OSM
V Patryk Kaźmierczyk SP 1
wyróżnienie Michał Rydz SP 11
wyróżnienie Patryk Rozpędek SP 51

I Jan Leśniewski SP 51
I Adam Kubera OSM
II Karolina Sammel Szkoła Salezjańska
III Daria Jurewicz SP 56
III Rolf Giemza SP 56

Dnia 21 grudnia 2015 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursach literackich. Uczniowie klas I – III mieli za zadanie przygotować komiks „Przygody księcia Eryka Pomorskiego”.
Uczniowie klas IV – VI mieli zredagować kartę do kroniki miasta przedstawiającej uroczystość nadania praw miejskich Szczecinowi.

Jurorkami w tych konkursach były:

• Jadwiga Kurzydłowska – nauczycielka języka polskiego Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1,
  • Dorota Motyl – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 56.

Laureaci Międzyszkolnego konkurs historyczno-plastycznego na stworzenie komiksu „Przygody księcia Eryka Pomorskiego

Klasy I – III

I Piotr Ziętarski SP 56
II Iga Jaworska SP 37
II Mateusz Drabik SP Mierzyn
III Adam Lewna SP 56
III Dobrochna Piaskowska SP 1
wyróżnienie Krzysztof Piestrzyński SP 1
wyróżnienie Julia Drwęcka SP 1

Laureaci Międzyszkolnego konkursu literackiego „Ważny dzień z historii miasta – zredagowanie karty z kroniki przedstawiającej uroczystość nadania praw miejskich Szczecinowi

Klasy IV – VI

I Karolina Sammel Szkoła Salezjańska
II Amelia Krzyżanowska OSM
II Jakub Porwich SP 7
III Paulina Juras SP 7
wyróżnienie Łukasz Knasiński SP 56

W ramach projektu „ Książęta pomorscy” odbyły się również konkursy szkolne.

W czasie zajęć szkolnych uczniowie klas I – VI naszej szkoły poznali sylwetkę księcia i króla Eryka I Pomorskiego.

W hallu szkoły przygotowano wystawę. Chętni mogli przeczytać wiadomości na temat książąt i obejrzeć nagrodzone prace.

IMG_3088

Uczniowie biorący udział w Międzyszkolnym konkursie historyczno-plastycznym „Przygody księcia Eryka Pomorskiego” i wykonane przez nich średniowieczne wisiory.

IMG_3112

Nagrodzone prace plastyczne w konkursie „Przygody księcia Eryka Pomorskiego”. Klasy IV – VI

IMG_3113

Nagrodzone prace plastyczne w konkursie „Przygody księcia Eryka Pomorskiego”. Klasy III- IV

IMG_3125

Laureaci Międzyszkolnego turnieju wiedzy „Książęta pomorscy” wraz z jurorami i organizatorami konkursu.

IMG_3131

Laureaci Międzyszkolnego konkursu na przedstawienie prezentacji multimedialnej „Losy Eryka Pomorskiego” wraz z jurorami i organizatorami konkursu.

IMG_3159