Opublikowano:

Podejmowane przez nas działania

W codziennej pracy staramy się poświęcać czas na edukacje uczniów odnośnie Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas zajęć edukacyjnych odbywają się pogadanki dotyczące OZE. Przykładowe tematy, w których nauczyciele przekazują wiedzę o OZE:

– Energetyka w Polsce, dla klas 6 realizowane na lekcjach geografii,

– Energetyka w Europie, dla klas 7 realizowane na lekcjach geografii,

– Rodzaje energii, dla klas 7 realizowane na lekcjach fizyki,

– Zanieczyszczenia powietrza i sposoby ich zapobiegania, dla klas 7 na lekcjach chemii,

– Racjonalne gospodarowanie zasobami przyrody, dla klas 8 realizowane na lekcjach biologii

Uczniowie w ramach projektu realizowanego w szkole 12 miesięcy dla naszej planety uczniowie przygotowywali rebusy i plakaty związane z ochroną środowiska (w tym z odnawialnymi źródłami energii). Rebusy zostały ocenione, nagrodzone a efekty pracy uczniów można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

W miesiącach wrzesień –październik grupa uczniów brała udział w konkursie Co wisi w powietrzu, gdzie zajmowali się zanieczyszczeniami powietrza. Jednym z wyciągniętych wniosków było to, że dzięki stosowaniu odnawialnych źródeł energii możemy zmniejszyć stopień zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Konkurs organizowany był przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie, gdzie nasza szkoła zajęła zaszczytne II miejsce.