Opublikowano 25 września 2021>

Konkurs Quistorpowie

W związku ze zbliżającą się dwusetną rocznicą urodzin Johannesa Quistorpa Szkoła Podstawowa nr 56 w Szczecinie oraz Wydawnictwo Granda zapraszają do wzięcia udziału w konkursach związanych z rodziną Johannesa.

Konkurs objęty jest Mecenatem Miasta Szczecin oraz honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Muzeum Narodowego. Patronami naszego konkursu są również Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Literatura Działa, Stowarzyszenie POP-ART, portal wszczecinie.pl.

Tematy konkursów i kategorie wiekowe:

1. Miejski konkurs nas stworzenie komiksu poświęconego rodzinie Quistorpów

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

1. uczniowie klas 1-3 szkól podstawowych,
  2. uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych,
  3. uczniowie szkół ponadpodstawowych.

1. Miejski konkurs na stworzenie prezentacji multimedialnej poświęconej rodzinie Quistorpów.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

1. uczniowie klas 1-3 szkól podstawowych,
  2. uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych,
  3. uczniowie szkół ponadpodstawowych.

1. Miejski konkurs plastyczny – kolorowanka poświęcona rodzinie Quistorpów.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

1. uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych,
  2. uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W każdym konkursie i w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody oraz wyróżnienia.

Termin nadsyłania bądź dostarczania prac konkursowych upływa 14 listopada 2021 roku – 199. rocznica urodzin Johannesa Quistorpa.

Wiele ciekawych informacji na temat rodziny Quistorpów i ich dokonań można znaleźć również na stronie https://www.facebook.com/johannes.quistorp.szczecin oraz w regulaminach konkursowych.

Szczegółowe regulaminy konkursów oraz formularze zgłoszeń:

Kolorowanka – regulamin i zgłoszenie
Komiks – regulamin i zgłoszenie
Prezentacja multimedialna – regulamin i zgłoszenie

Zwycięskie prace będą opublikowane przez Wydawnictwo Granda.