Opublikowano 29 października 2019>

Wycieczka klas 6b i 6f do Stralsundu

15 października uczniowie klas 6b i 6f pojechali na wycieczkę do Niemiec. Pierwszym miejscem, które odwiedzili szóstoklasiści było Oceanarium. Tam podziwiali różnorodność form życia w morzu, stanęli oko w oko z rekinami, a także obejrzeli ekspozycję największych mieszkańców oceanu- w skali 1:1.

Po tej fascynującej podwodnej podróży uczniowie spacerowali po zabytkowej starówce miasta, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Urocza starówka zachwyciła wszystkich swoimi przepięknymi zabytkami.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mogli podziwiać imponujący most, którym podróżowali na wyspę Rugię. Na wyspie był czas na zabawę i odpoczynek w Truskawkowym Miasteczku.

Udało się również wygospodarować chwilę na obejrzenie największego ośrodka wypoczynkowego w Europie, będącego pamiątką po czasach hitlerowskich. Liczący 4,5 km kompleks wypoczynkowy znajduje się w miejscowości Prora i położony jest wśród pięknych klifowych krajobrazów.

Wycieczka wszystkim bardzo podobała się i na pewno długo pozostanie w pamięci jej uczestników.