Europejski Dzień Języków Obcych, 26.09.2019r.


Międzynarodowe święto w SP 56!

EDL-poster_

 

„Europejski Dzień Języków Obcych” , święto obchodzone w całej Europie, zagościło również w naszej szkole. Uczniowie niemalże wszystkich klas, od najmłodszych do najstarszych, włączyli się w obchody tego niesamowitego dnia, którego głównym celem jest ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków, propagowanie nauki języków obcych przez całe życie, propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Tego dnia lekcje jezyków obcych przybrały niestandardowy format, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, opartych na quizach, słuchowiskach, grach i zabawach przygotowanych przez zespół nauczycieli języków obcych. Uczniowie klas 6e, 7d, 8c wykonali prace projektowe związane ze świętem pt. „Europejski Dzień Języków”. Dodatkowo uczniowie klasy 8C w ramach projektu „PEER 2 PEER” przeprowadzili zabawy językowe z uczniami klas I-III. Uczniowie klas 5c, 6a, 6d, 6f oraz 8a wzięli udział w Quizie radiowym, w którym słuchali na żywo rozgłośni radiowych krajów Unii Europejskiej i rozpoznawali języki. Quiz ukazał uczniom różnorodność językową krajów naszego kontynetu. Wielu uczniów zaprezentowało zdolności plastyczne i wiedzę, przygotowując flagi państw europejskich oraz plakaty prezentujące najciekawsze informacje na temat wybranych krajów. Co więcej, uczniowie przedstawili wybrane państwa ubierając ich barwy, lub stroje odzwierciedlające kulturę danego regionu.
Mamy nadzieję, że ten dzień poszerzył horyzonty naszych uczniów i zachęcił ich do rozwijania umiejętności językowych.

Zapraszamy do galerii