Spotkanie jakich mało


Spotkanie jakich malo

Niecodziennie progi naszej szkoły przekracza osoba niewidoma. Tymczasem w miniony czwartek 26.09.br. mieliśmy wyjątkowego gościa. Był to Adam Jamróz.

Jest osobą niewidomą, ale jednocześnie tak nieprzeciętną, że spotkanie uznajemy za ważne i bardzo pouczające. Pierwsze przekazane przez niego informacje o dzieciństwie, chorobie oczu i nauce w szkole od razu pokazały nam, że mamy okazję poznać człowieka z wyjątkową historią i energią.

Adam Jamróz pochodzi z Chojny k. Szczecina. Bycie osobą niewidomą od początku traktuje jako rodzaj życiowego wyzwania i wzbudzania w sobie zwielokrotnionej motywacji do pokonywania przeszkód. Poradził sobie z nauką alfabetu Braille`a, uczył się z dala od rodzinnego domu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach koło Warszawy, teraz studiuje dziennikarstwo w Poznaniu. Jest miłośnikiem sportu i radiowym komentatorem sportowym.
Opowiadał o swoim zamiłowaniu do narciarstwa, pływania i gry w piłkę. Zachęcił nas do odwiedzin prowadzonego przez siebie bloga „Nie widzę przeszkód”. Odpowiadał też na pytania, które na gorąco nasuwały się uczniom w trakcie spotkania.
Czwartkowe spotkanie stało się okazją do bliższego poznania ciekawego, bardzo energicznego i optymistycznie nastawionego do życia człowieka i jednocześnie doskonałym pretekstem do praktycznego doskonalenia umiejętności tworzenia wywiadu. Wiemy już czym jest nie tylko kierowanie rozmową, ale też jej autoryzacja przed opublikowaniem i dbałość o komfort osoby, która z nami rozmawia i dla nas odkrywa część swojego osobistego świata.
Jesteśmy wdzięczni, że Adam Jamróz odwiedził naszą szkołę, przyszedł na nasze lekcje i przekonał nas, że nie ma przeszkód, aby realizować swoje marzenia. To ważny przekaz.

Zapraszamy do galerii