Klasa 4f w Komendzie Wojewódzkiej Policji oraz w Muzeum Narodowym


18 kwietnia klasa 4f udała się na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tam policjant (rodzic jednego z uczniów) bardzo ciekawie opowiadał o swoim zawodzie oraz o zmianach, jakie nastąpiły w Szczecinie po wojnie. Uczniowie zobaczyli prezentację przygotowaną specjalnie na to spotkanie. Oczywiście na koniec pan policjant odpowiedział na wszystkie pytania. Niektórzy twierdzili, że z tym zawodem wiążą swoją przyszłość.
Po tym bardzo ciekawym i pouczającym spotkaniu czwartoklasiści udali się na lekcję muzealną do Centrum Dialogu Przełomów. Tam mogli obejrzeć wystawę, obejmująca lata 1939–1989. Pani przewodnik w niezwykle interesujący sposób opowiadała dzieciom o najważniejszych wydarzeniach tych lat. Najciekawsze dla uczniów były na pewno wystawy interaktywne, a także obrazy i dźwięki z przeszłości.
To była niezwykła wycieczka, pełna wrażeń i emocji.

dav
Zapraszamy do galerii