Dzień otwarty w SP 56


7 marca 2018 roku był dniem wyjątkowym. Gościliśmy wówczas wszystkich zainteresowanych edukacją w SP 56. Tego popołudnia drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla każdego.
Spotkanie z rodzicami poprowadziła pani dyrektor Bożena Wojtkiewicz. Czynne były też punkty konsultacyjne. Na wszystkie pytania rodziców odpowiedzi udzielali eksperci: pedagog, logopeda, terapeuta, wicedyrektor, trenerzy sportowi, kierownik świetlicy. W tym czasie nasi najmłodsi goście przebywali pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dzieci, bawiąc się i zbierając pieczątki na specjalnie przygotowanych przez nauczycieli kartach, uczestniczyły w niesamowitych przedsięwzięciach. Miały okazję poeksperymentować, pobawić się magnetycznym piaskiem, a także zaobserwować erupcję wulkanu. Poznały język migowy oraz uczestniczyły w zajęciach umuzykalniająco-terapeutycznych. Mogły też zaprojektować swoje własne kartki okolicznościowe. Niezwykle atrakcyjne dla wszystkich okazały się zabawy z chustą Klanzy, sportowe zmagania oraz „Językowe igraszki”, czyli gry w języku angielskim i niemieckim.
Chętni mogli również obejrzeć przygotowane przez uczniów klasy siódmej oraz nauczycieli prezentacje multimedialne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz patrona szkoły- Konstantego Maciejewicza.
Ponieważ nasza placówka promuje zdrowy styl życia, nauczyciele zachęcali najmłodszych do posmakowania pysznych owoców. Nasi goście mogli samodzielnie przygotować owocowe szaszłyki oraz spróbować zdrowych i smacznych koktajli.
Na rodziców natomiast czekała przygotowana specjalnie dla nich kawiarenka, a czas spędzony w niej umilał wszystkim koncert szant.
Każde dziecko w tym dniu opuściło naszą szkołę z drobnym upominkiem.
Jesteśmy dumni, że SP 56 cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłe słowa. Wierzymy, że z większością spotkamy się już wkrótce. Do zobaczenia we wrześniu!

20180307_165435
Zapraszamy do galerii