Opublikowano 23 lutego 2018>

Mały Konkurs Recytatorski

Dnia 15.02.2018. odbył się dzielnicowy przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego. Nasza szkoła miała dwie znakomite reprezentantki. Były to:

Karolina Kolbowicz

oraz  Zuzanna Józiak

obie uczennice z klasy Vc.

Za przygotowanie do występu odpowiadała ich polonistka, p. Dorota Motyl.

Prezentacje odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Szczecinie.

Poziom był bardzo wysoki, ponieważ konkurs ma już długą tradycję w naszym województwie. Cieszy się on od lat wysokim prestiżem i przystępują do niego najlepsi uczniowie. Organizatorem konkursu jest Dział Edukacji Artystycznej Zamku Książąt Pomorskich

W eliminacjach dzielnicowych obie nasze uczennice wystąpiły bardzo dobrze. Zuzanna prezentowała teksty z nutą humoru: był to wiersz J. Tuwima „W aeroplanie” i tekst G. Kasdepke „Klapki na oczach”. Karolina wybrała utwory wzruszające, z nutą nostalgii: „Małe kina” K. I. Gałczyńskiego i fragment „Małego Księcia” A. Exupery.

Kwalifikację do etapu miejskiego otrzymała Karolina Kolbowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Życzymy powodzenia na następnym etapie – w przeglądzie miejskim,

który odbędzie się w Zamku Książąt Pomorskich

17.03.2018.