Ferie dla dzieci w Muzeum


Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat na wyjątkowe ferie w muzeum zatytułowane „Historia naczyń – podsłuchane w kuchni garnków rozmowy”. Podczas ferii będziemy podróżować w czasie i w przestrzeni. Naszą przygodę zaczniemy w Ratuszu Staromiejskim od poznania historii najstarszych używanych przez człowieka naczyń. W drugim dniu przeniesiemy się do świata starożytnych Greków i Rzymian. Poznamy sposoby tworzenia i zdobienia naczyń ceramicznych. W trzecim dniu znajdziemy się w otoczeniu starych sreber, wśród których będą między innymi puchary weselne, czary wykonane z egzotycznych muszli, porcelanowe filiżanki oraz tajemnicze teryny. W czwartym, ostatnim dniu warsztatów udamy się na afrykański kontynent. Poznamy tam historie glinianych przedmiotów tworzonych przez ludy Lobi i Somba. Każda z przygód zakończy się działaniami plastycznymi.

 

Program

 

16 stycznia 2018 (wtorek), godz. 11.00-13.00

Od kamiennego grilla do drewnianych i glinianych naczyń – najstarsze dzieje

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Historii Szczecina, ul. Ks. Mściwoja II 8

prowadzenie: Ewa Kimak

 

17 stycznia 2018 (środa), godz. 11.00-13.00

Amfory antyczne

Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

prowadzenie: Elżbieta Kamińska

 

18 stycznia 2018 (czwartek), godz. 11.00-13.00

O porcelanowej filiżance i srebrnej łyżce

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

prowadzenie: Agata Kamińska

 

19 stycznia 2018 (piątek), godz. 11.00-13.00

Była sobie glina. Gary, garnki i garnusie – czyli jak to się robi w Afryce

Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3

prowadzenie: Dorota Baumgarten-Szczyrska

 

Zapisy

d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

a.kaminska@muzeum.szczecin.pl

e.kimak@muzeum.szczecin.pl

Opłata: 10 zł od dziecka za jedno spotkanie

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych