Akadema Malucha

MUZEUM NARODOWE W SZCZECINIE PRZY WAŁACH CHROBREGO 3  zaprasza najmłodszych studentów   w sobotę 10.12.2017 r. o godz. 10.00  na zajęcia zatytułowane „Magiczny czas. Boże Narodzenie – polskie tradycje i zwyczaje. Zdobienie pierników”, czyli jak w długie jesienne wieczory spędzali czas mieszkańcy wsi polskiej. Katarzynki i andrzejki”, które poprowadzi Dorota Baumgarten-Szczyrska. Akademia Malucha to cykl sobotnich spotkań opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 5–6 lat. Każde spotkanie trwa około dwóch godzin i obejmuje dwie części: pierwszą realizowaną na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów i drugą, na którą składają się zajęcia plastyczne związane z tematem spotkania. W ramach warsztatów muzealnych najmłodsi słuchacze Akademii odbędą podróż w czasie i przestrzeni.Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące Wielkanocy, świąt Bożego Narodzenia, katarzynek i andrzejek oraz kulturę innych narodów. W trakcie zajęć dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć przedmioty prezentowane na wystawach lub przechowywane w muzealnych magazynach. Każdy słuchacz Akademii Malucha otrzyma specjalną książeczkę, w której zbierać będzie znaczki z poszczególnych zajęć. Na zakończenie cyklu spotkań wytrwali uczestnicy otrzymają Dyplomy Słuchacza Akademii.

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska

tel. (+48) 91 43 15 270

d.baumgarten@muzeum.szczecin.pl

Wstęp: 10 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych