Dni preorientacji zawodowej u Żeglarzy i Piratów


W dniach 20-24 listopada 2017r. przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć tematycznych, których celem było poznanie różnych zawodów, wzbudzenie szacunku do pracy oraz rozwijanie własnych pasji.

Dni preorientacji rozpoczęły się od wspólnej „bajki”, którą napisali najmłodsi. Bajki pt. „Opowiem Ci kim jest moja mama, kim jest mój tata”. Dzieci przyniosły do swoich sal zdjęcia przedstawiające ich rodziców podczas pracy. Z dumą prezentowały zawody, jakie wykonują ich najbliżsi. Ponadto zapoznały się bliżej z zawodem pisarza. Uczestniczyły w warsztatach „Tworzę się” zorganizowanych w Domu Kultury 13 Muz. Wzięły udział w spotkaniu z mamą, która zajmuje się pisaniem bajek dla dzieci. Zdobyły wiedzę na temat pracy, jaką wykonuje asystent stomatologa. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki pozbyły się obaw, które towarzyszą często podczas wizyty u stomatologa. Dzieci miały także okazję poznać zawód strażaka. Przypominały sobie zasady zachowania  w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia. Odgrywały scenki dramowe, przez co doskonaliły umiejętność komunikacji podczas kontaktu z dyspozytorem, w razie wzywania pomocy. Obchodom dni preorientacji zawodowej towarzyszył także konkurs plastyczny „Mój tata, moja mama jest fachowcem”.

Dużym powodzeniem cieszył się pokaz mody pt. „Ja w przyszłości”. Uczestnicy zaprezentowali się w elementach stroju wraz z atrybutami, charakterystycznymi dla zawodu, który chcieliby wykonywać. Z pasją opowiadali o wymarzonej pracy zawodowej. Wykonali ilustrację „Kiedy będę dorosły, zostanę…”. Umieścili ją na ulotce „Mamo, tato – pozwólcie mi rozwinąć skrzydła”, którą wręczyli swoim kochanym rodzicom. Tydzień preorientacji zawodowej dostarczył najmłodszym wiele niezapomnianych wrażeń, przyniósł liczne doświadczenia, rozbudził pasje, zmotywował do realizacji marzeń.

20

Zapraszamy do galerii