Akcja zbiórki szczoteczek i past do zębów dla dzieci w Afryce


Przez cały miesiąc wrzesień Szkolny Klub Wolontariuszy w Szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie koordynował akcję „Kup pan szczotkę”. Jej celem było zebranie szczoteczek i past do zębów dla dzieci  Afryce.

Na początku września pojawiły się w naszej szkole na parterze budynku A oraz piętrze drugim w budynku B piękne plakaty, informujące o kolejnym pomyśle charytatywnym. Uczniowie z Zatoki Wolontariuszy SP 56 umocowali je na sztalugach, ustawili w widocznych miejscach i wraz z kolorowymi pudełkami na dary rozpoczęli akcję. Zachęcali całą społeczność szkolną  do włączenia się w to zadanie.

Nie było to łatwe, bo wymagało kilku ważnych kroków. Po pierwsze trzeba było zapamiętać, że rozpoczęła się zbiórka darów. Po drugie należało sięgnąć po pieniądze z funduszu kieszonkowego lub poprosić o nie rodziców. No i po trzecie konieczna była „wyprawa” do sklepu, aby wybrać i kupić przybory do higieny zębów.

Początki akcji nie były spektakularne, ale z biegiem kolejnych dni września pudełka zapełniały się cennymi przyborami do mycia zębów.

Zakończenie akcji nastąpiło 5 października. Zebrane dary nasi wolontariusze zapakowali do dużego kartonu, który następnie został wysłany do koordynatora tej ważnej inicjatywy wolontaryjnej w Poznaniu. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten pomysł i pomóc dzieciaczkom w Afryce dbać o piękny uśmiech.

 

Dziękujemy wszystkim,

którzy w trzech krokach okazali zrozumienie i serce.

 

 

Uczniowie z Zatoki Wolontariuszy w SP 56

wraz z opiekunami:

M. Żelazek

D. Motyl

SDC11913
Zapraszamy do galerii