Uroczyste podsumowanie konkursu literackiego w Biurze Senatorskim i gratulacje dla wyróżnionych uczniów z naszej szkoły


Konkurs literacki „List do Taty”, ogłoszony przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Fundację im. Św. Cyryla i Metodego został rozstrzygnięty i uroczyście podsumowany dnia 09.10.2017r.

Była to czwarta edycja „potyczek literackich”, w których uczestnicy redagowali list z tatą w roli głównej. Mieli za zadanie nie tylko opisać i bliżej przedstawić swojego rodzica, ale też ukazać wzajemną więź,  pokazać wspólne cechy, pasje, podzielić się przeżytą razem przygodą, ważnym, wspólnym  doświadczeniem.

Prace literackie przygotowanie przez uczniów naszej szkoły zostały docenione. Na uroczystości wręczenia dyplomów i upominków była czwórka naszych uczennic:

  • Martyna Pracz z klasy Vc oraz
  • Daria Jurewicz, Ewa Kasprzycka i Emilia Markowicz z klasy VIc.

 

Autorki listów do taty otrzymały wyróżnienia. Piękny list gratulacyjny uzupełniały przybory piśmiennicze, książeczki na temat historii i roli Senatu RP oraz łakocie.

 

Oprócz gratulacji, oklasków, pamiątkowych zdjęć i pysznych słodkości bardzo miłym akcentem tego spotkania była bezpośrednia rozmowa z Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej profesorem Tomaszem Grodzkim.

Uroczystość miała miejsce w gościnnych progach Biura Senatorskiego. W pięknych wnętrzach kameralna uroczystość miała bardzo serdeczny przebieg. Senator chętnie rozmawiał i żartował, zachęcał do kolejnej edycji konkursu i dziękował młodym twórcom za piękne prace literackie.

 

Obiecaliśmy, że znowu chwycimy za pióra. Czekamy na temat i termin.

 

Dorota Motyl

 – polonista, koordynator konkursu „List do Taty” w SP 56

SDC11920

Zapraszamy do galerii