Opublikowano 21 maja 2017>

Czwartki Lekkoatletyczne

Wiosna w tym roku zawitała do naszego miasta dość późno. Spośród zaplanowanych czterech zawodów lekkoatletycznych ze względu na niesprzyjającą pogodę odbyły się trzy. Reprezentacja naszej szkoły dzielnie walczyła o zdobywanie jak najwyższych miejsc w konkurencjach indywidualnych, biegowych i technicznych. W każdych zmaganiach uczniowie starali się poprawić swoje rekordy życiowe aby móc wystąpić w finale miejskim Czwartków Lekkoatletycznych. Przystąpić do finału mogli zawodnicy którzy brali udział w co najmniej pięciu zawodach.

Zaplanowany finał miejski odbył się w czwartek 18.05.2017. Wspaniała pogoda sprzyjała rywalizacji sportowej dziewczynek i chłopców.

W finale naszą szkołę reprezentowała piątka uczniów:

Rocznik 2006:
Weronika Starośćik Klasa IVb-bieg na 60m i skok w dal,
Janek Trusewicz klasa Vc– bieg na 60m i skok w dal,
Kacper Sienkiewicz klasa IVc- bieg na 60m i skok w dal,

Rocznik 2005:
Emilia Plaszewska klasa Vc- bieg na 300m,
Blanka Bogdan klasa Va– bieg na 60m i skok w dal.

Rywalizacja finałowa była bardzo zacięta i wyrównana. Każdy zawodnik walczył o każdy centymetr i ułamki sekund w swoich konkurencjach aby stanąć na podium zawodów. Mimo tak nielicznej grupy reprezentacja Sp 56 osiągnęła znakomite wyniki. Weronika Starościk została Vice Mistrzynią Szczecina (srebrne medale) w dwóch konkurencjach: bieg na 60m i skok w dal. Emilia Plaszewska została Vice Mistrzynią Szczecina (srebrny medal) w biegu na 300m. Janek Trusewicz zdobył brązowy medal w skoku w dal.

Jako opiekun reprezentacji lekkoatletyki SP 56 jestem bardzo dumny i zadowolony ze wszystkich osób które startowały we wszystkich zawodach Czwartków Lekkoatletycznych.

Ze sportowym pozdrowieniem.
Dariusz Bilski