Opublikowano 29 czerwca 2016>

Miejski Konkurs Wiedzy Morskiej w ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej

CELE KONKURSU:

Popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o:

morzu i oceanach oraz ich gospodarczym wykorzystaniu;

ochronie środowiska wodnego;

polskich wyprawach morskich;

zasłużonych dla Polski Ludziach Morza;

żeglarstwie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zrzeszonych w szkolnych kołach żeglarskich.

Każda szkoła lub placówka oświatowa zgłaszała do konkursu 5-osobową drużynę.

Konkurs odbywał się w III etapach.

I ETAP

Drużyna szkolna rozwiązywała test wiedzy składający się z 30 pytań testowych i otwartych;

II ETAP

Drużyna zdobywała punkty z wiedzy teoretyczno-praktycznej z zakresu:

– węzły żeglarskie;

– kod flagowy;

– nazewnictwa osprzętu i budowy optymista;

– latarnie morskie polskiego wybrzeża;

– zasady prawidłowego przesiadania na optymiście.

Konkurs odbywał się w dwóch turach – 17 marca w Pałacu Młodzieży i 9 czerwca w Centrum Żeglarskim w Dąbiu. Nasza ekipa przygotowana przez opiekuna Szkolnego Koła Edukacji Wodnej i Żeglarskiej Pana Dariusza Markowicza, w składzie Julia i Jan oraz Szymon z klasy 5b, a także Marcel i Maciej z klasy 6b odnieśli wspaniały sukces zwyciężając i zdobywając nagrodę główną w postaci czeku na 1500 zł ufundowanego przez Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka. We wrześniu 2016 pieniądze te pomogą w zorganizowaniu poważnego, kilkudniowego rejsu dla uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy.

Czek