Szkolny Konkurs Recytatorski „W kalejdoskopie słów”

Jak co roku, gdy za oknem widzieliśmy już pierwsze zwiastuny wiosny,   w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W Kalejdoskopie słów”.

Dnia 09.03.2016. uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje talenty recytatorskie. Recytowali jeden, dowolny, samodzielnie wybrany utwór poetycki.

W komisji zasiadły polonistki: p. Monika Gajo oraz p. Dorota Motyl. Serdecznie powitały uczestników i wszystkim gratulowały już na wstępie nie tylko udziału w eliminacjach, ale też samodzielności w poszukiwaniu odpowiednich utworów do prezentacji.

Wszyscy uczestnicy, a było ich 20,  wykazali się wielką wrażliwością poetycką. Wybrali bardzo ciekawe utwory. Pojawiły się teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Anny Kamieńskiej oraz Joanny Kulmowej, a także Jana Twardowskiego i Juliana Tuwima.

Pozom recytacji był bardzo wysoki. Uczniowie dbali o właściwą intonację i tempo. Wykorzystywali swoje osobiste walory i talenty: barwę i moc głosu, śmiałość interpretacji, subtelność.

Spośród uczestników komisja wyłoniła troje zwycięzców. Były to uczennice z klasy VB:

• Amelia Gaweł                   miejsce I,
  • Anna Kupiec                    miejsce II,
  • Julia Lewandowska           miejsce III.

Wyróżniona została Anna Szatanek z klasy IVd.

Zwyciężczynie otrzymały piękne nagrody książkowe oraz dyplomy.

KONKURS RECYTATORSKIDSC_0568