Opublikowano 22 listopada 2015>

“Każdy może kochać morze”

W przyjaznych progach SP 37 przy ulicy Rydla odbył się siódmy już konkurs wiedzy marynistycznej „Każdy może kochać morze”, w którym uczestniczyło wiele ekip ze szczecińskich szkół podstawowych zrzeszonych w szkolnych kołach edukacji wodnej i żeglarskiej, w tym również reprezentanci naszego koła przygotowani przez Pana Dariusza Markowicza. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzia z klasy trzeciej, Piotrek z klasy drugiej, Szymon z klasy piątej i Maciej z klasy szóstej.
W trudnych zmaganiach konkursowych należało wykazać się wiedzą z zakresu żeglarstwa, umiejętności wiązania węzłów, składania żagla, wiedzą o Szczecinie i morzu Bałtyckim, a także umiejętnościami plastycznymi. Po wieli ciekawych i trudnych konkurencjach nasi młodzi żeglarze zwyciężyli pokonując m.in. SP 14 (II miejsce) i SP 1 (III miejsce).